пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało co dobrze nie podkreśli kraw��dzi trawy lub kwietnika jak niskie żywe plot.

Ogromnie wysokie, bo aż dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , a w razie potrzeby zacienia sąsiednie budynki oraz ulice. Żeby otworzyć taki parkan rośliny sadzimy naokoło granic posiadłości. Jeżeli mamy dosyć miejsca, w najwyższym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, jaka ponadto dostarcza orzechy. Gdy pragniemy aby nasze zielone ogrodzenie było bardzo wybujałe a przy okazji cienkie to w zacienionym miejscu wolno je uformować z limaku powszechnego, grabu powszechnego czy tez klonu polnego. Należy pamiętać jednakże, że jak rośliny nas przewyższa, ich obcinanie może być bardzo trudne.

Nic właściwie nie uwydatni krawędzi trawy albo kwiatów jak małe żywe ogrodzenie.

W cieniu, gdzie podobnie trawnik, jak i rabaty nie zawsze mogą dobrze rosnąc w wskazanych miejscach, małe drzewa potrafią utrzymać kwieciste bogactwo w ryzach bądź osłonią gołe place gleby. Estetycznie ukształtowany mały żywopłot już sam notabene robi za dekoracje ogrodu. Na zielone ploty Poznań nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w mrocznych zakamarkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast ozdabiają je zgrabne jabłuszka, które wolno przerobić na konfitury.

Niewysokie albo postawne roślinne ogrodzenia można pozyskać z odmian iglastych.

Na nieszczęście, krzewy z tej grupy mogą być dużo droższe niż gatunki liściaste. Spośród nich najlepiej wytrzymuje brak słońca cis pospolity. Najczęściej szeroko się rozrasta a także trzeba go obcinać, pomimo tego jego formę Fastigiata Robusta można pościć pojedynczo.Będzie błyskawicznie dojrzewał i zachowa filarowy zarys.

Jeśliby wasz zakamarek jest nader ciemny, powinno się aby żywy ostrokół rozświetlić kolorowymi zmazami. Poniektórego z cienioznośnych modelów maja klasie o płowych albo tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr przeciętny Aureum i dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne odcienie są w największym stopniu sugestywne w słońcu, aliści nawet w śladzie korona drzewa pozostają dosyć jasne, nieomal oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий