вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane szybko się zużywają i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna trzeba zacząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy wynik końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz dekoracji płotów z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji w związku z tym służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий